„Vše, co opravdu potřebuji znát o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce.“

(Neobyčejné přemýšlení o obyčejných věcech, Robert Fulghum)

 

Tento citát správně vyjadřuje, jak důležitou roli v životě člověka hraje správná předškolní výchova a výuka. My jsme si toho dobře vědomi. Za dobu, během níž je naše školka provozována, jsme vybudovali skvěle fungující, prostředí, ve kterém se bude každé dítě již po krátké chvíli cítit skvěle a uvolněně. Každý den se odehrává podle ŠVP. Nicméně i přesto můžeme zaručit, že každá chvíle strávená v naší mateřské školce bude pro Vaše dítě jedinečná. Aktivní pohyb, odpočinek, učení i hraní. To vše pořád dokola a přece pokaždé jinak.

 

Mateřská škola se nachází v budově bývalé základní školy. Mateřská škola je dvoutřídní s kapacitou 34 dětí od roku 2022. Třídy jsou rozděleny dle věku dětí.1 třída ježečků, je ve složení nejmenších dětí (2 – 3 – 4 roky) a třída motýlků (4 - 5 – 6 let).  

Budova je jednopatrová, v přízemí se nachází třída ježečků, na kterou navazuje šatna. Třída motýlků, která je zřízena místo jídelny, sociální zázemí je společné s třídou ježečků, šatna pro tuto třídu je na chodbě u třídy dále je zde, kuchyň, sklad a šatna pro personál. Herny slouží zároveň jako ložnice a jídelny. V prvním patře se nachází tělocvična, kterou se snažíme využívat pravidelně.

Vedle školky je rozlehlá zahrada, která je vybavena herními prvky a pískovištěm. V letních měsících, při příznivém počasí, se snažíme využívat zahradu k dopoledním činnostem.

 

Dokumenty k zápisu